Legyen szó akár az első saját autóról, akár a sokadik járműről, az autóvásárlás olyan dolog, amely mindnyájunk életében fontos döntést jelent. Szeretjük körbejárni a szalonokat, a legtöbb számba vehető lehetőséget megtekinteni és kipróbálni, mielőtt végleg kiválasztanánk a győztes modellt.
Megeshet azonban, hogy idő hiányában, vagy épp rajtunk kívül eső tényezőkből adódóan nem tudunk személyesen ellátogatni egy autószalonba. Ilyenkor egy virtuális autószalon biztosítja annak lehetőségét, hogy közelebbről megtekintsük a kiszemelt modelleket és tudatosabban dönthessünk a végleges autóvásárlás során.
A válság rányomta a bélyegét az autók eladására
A koronavírus első hulláma Magyarországon is rámutatott arra, milyen hatással lehet az autópiacra, ha a vásárlók nem tudnak autószalonokba járni és nem tudnak körbe nézni a lehetséges alternatívák között. Az eladások drasztikusan visszaestek, és a szalonok, bemutatótermek hiányában az emberek szinte egyáltalán nem vásároltak autót.
Nem meglepő tehát, hogy világszerte egyre több nagy autógyártó (például a Volkswagen, mely tavaly Genfben virtuális standdal készült a szokásos autókiállításra) és értékesítő él a virtuális autószalon lehetőségével, melynek köszönhetően a vásárlók otthonuk kényelméből tekinthetik meg az eladó modelleket, kívülről és belülről egyaránt.
Sőt, nem csak megtekinthetik, de néhány kattintással a legfontosabb és leghasznosabb információkat is megtudhatják róluk. Ezáltal pedig a virtuális autószalon szinte majdnem olyan, mintha személyesen lennénk jelen egy bemutatóteremben.
A 3D virtuális sétában valóban olyan érzésünk van, mintha beülnénk az autóba.
Miért jó a virtuális autószalon?
Persze sokan gondolhatják elsőre úgy, hogy egy autót egészen más virtuális formában megtekinteni, mintha saját szemünkkel, fizikai valójában nézhetnénk meg. Mintha beülhetnénk a volán mögé, végigsimíthatnánk a műszerfalon vagy épp elvihetnénk az üzlet körül egy próbavezetésre.
Ez való igaz, a virtuális sétának azonban nem is az a fő célja, hogy ezeket az élményeket pótolja. Sokkal inkább egy látványos, interaktív katalógusként szolgál, melynek segítségével körbejárhatjuk és megszemlélhetjük az általunk szimpatikusnak tartott járműveket, és hatékonyan szerezhetünk róluk olyan, hasznos információkat, melyet a szalonban az ott dolgozó alkalmazottaktól hallhatnánk.
Ráadásul nem csak kívülről, de belülről is bepillantást nyerhetünk a modellekbe, ami már majdnem olyan élményt kínál, mintha személyesen jelen lennénk egy bemutatóteremben.
Segítségével nincs szükség arra, hogy órákat töltsünk egy bemutatóteremben, keringve az első ránézésre szimpatikus modellek között. Elég azokra koncentrálnunk, melyeket virtuálisan már megtekintettünk, körbejártunk, és elolvastuk a velük kapcsolatos, lényeges információkat, majd ezután is szimpatikusak maradtak.
A virtuális autószalon lehetőséget ad arra is, hogy benézzünk a motortérbe.
Ez különösen hasznos lehet olyan időszakokban, mint a jelenlegi vírusválság, amikor az emberek, ha tehetik, minél kevesebb időt töltenek otthonukon kívül.
De gyakorlatilag bármikor máskor is, hiszen vásárlóként egyrészt időt spórolhatunk vele, másrészt látványosan, interaktív módon szerezhetünk információt az általunk választott modellekről. Mindezt úgy, hogy saját tempónkban, saját érdeklődésünknek megfelelően, otthonunk kényelméből tesszük.
Így néz ki egy 3D virtuális autószalon